Yangına müdahale ve arama kurtarma konusunda eğitildik
Toplam Haber:
select
  • Haberler
  • 6 Ağustos 2015 Perşembe
  • 1282 kez okundu.

Aksaray Afet Acil Durum İl Müdürlüğü ekiplerince, Aksaray Devlet Hastanesi çalışanlarına 25’er kişilik guruplar halinde, hafif arama kurtarma, KBRN, Başlangıç yangınları ile mücadele, tahliye ve ilk yardım konuları gösterildi.

Aksaray Devlet Hastanesi İş Güvenliği Uzmanı İrfan Altan’ın rehberliğinde, Sivil Savunma Birim Sorumlusu Cemalettin Öztürk ve Eğitim Birim Sorumlusu Nuray Yücel Özyar’ın koordineli çalışması sonucu eğitimler, 3-4-5 Ağustos tarihleri arasında Aksaray Devlet Hastanesi Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Eğitim;  Aksaray Afet Acil Durum İl Müdürlüğünden, Eğitim Uzmanı Servet Ok, Arama Kurtarma Profesyoneli Bekir Yıldırım ve Arama Kurtarma Teknikeri Yücel Türk tarafından verildi.

Aksaray Devlet Hastanesi İş Güvenliği Biriminin rehberliğinde kurulan özel ekipler; 3 günlük eğitim süresi içerisinde, hastane bünyesinde olması istenilmeyen acil durumlara müdahale edebilecek şekilde, arama kurtarma, tahliye, yangınla mücadele ve ilk yardım konularında eğitildiler.

Hastane çalışanlarına, başlangıç yangınlarına müdahale etmesi, yangın tüpünün doğru ve verimli şekilde kullanabilmesi için hastane bahçesinde çıkartılan küçük bir yangına müdahale ettirilerek, pratik eğitim de verildi.