Nasıl Randevu Alabilirim?
24 Ağustos 2022

RANDEVU ALMA İŞLEMLERİ

 1. Telefon ile ; Bakanlığımız  Alo 182'' çağrı merkezini arayarak bağlanacağınız canlı operatöre TC kimlik numaranızı vererek randevunuzu oluşturabilirsiniz
 2. Diğer yöntem Merkezi Hekim Randevu Sistemi(MHRS)  www.mhrs.com.tr’den randevunuzu oluşturmak.

  Randevu oluşturmak için; daha önce üyelik kaydınız yoksa "Randevu Al" butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan "Üye Ol" seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Eğer üyelik kaydınız var ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimden, dilediğiniz tarihe randevunuzu oluşturabilirsiniz.

 3. MHRS mobili uygulamasını  telefonunuza indirerek; bu uygulama üzerinden MHRS kullanıcı adı /şifresi alarak veya E-Devlet şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

  MHRS de randevu alamadığınız durumlarda almak istediğiniz tarihlerde uygun randevu açıldığında bilgi verilmesini istediğinizde MHRS sistemi  uygun randevu olduğunda size mesaj göndermektedir.

  Sağlık Bakanlığında (MHRS) Sisteminde bulunan telefon numaranızı kontrol ediniz.

  Telefon numaranız güncel değil ise mutlaka güncelleyiniz.

 4. KİOKS sistemi (Kurumumuzda bulunan cihazlar aracılığı ile ) ;Hastane içerisinde ilgili poliklinik  koridorlarında bulunan KİOSK cihazlarını kullanarak ,  yine MHRS üzerinden günübirlik randevu alınmaktadır.

Cihazlarımız sabah saat 07.30 da açılmaktadır.

 

RANDEVU İPTAL İŞLEMLERİ

Randevu iptalini gerçekleştirebilmek için iki yöntem bulunuyor.

 1. Çağrı merkezini aramak. Alo 182 çağrı merkezini arayarak TC kimlik numaranız ile randevu iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 2.  WEB’den randevunuzu iptal etmek. www.mhrs.com.tr adresine T.C numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra Randevu geçmişi bölümüne tıklayarak iptal etmek istediğiniz randevuyu seçebilir ve randevunuzu iptal edebilirsiniz.


UNUTMAYIN!

MHRS den alınan randevularda muayeneye gelmeyecekseniz mutlaka iptal ettiriniz. Sıra bekleyen diğer hastalara yardımcı olunuz.