Gebe Eğitim Birimi
14 Ocak 2019GEBE BİLGİLENDİRME SINIFIMIZ YENİLENDİ...!
 

 

HASTANEMİZİN GEBE EĞİTİM MERKEZİNDE;

Anne-Baba adayları için eğitimler düzenlenmektedir.

Gebeliğe, doğuma ve çocuk sahibi olmaya hazır olmanız; gebelik, doğum ve doğum sonu dönemde karşılaşacağınız sorunlarla baş edebilmeniz için çok önemlidir. Gebelik, doğum ve doğum sonrası bilinçli tercihlerde bulunabilmeniz için merkezimizde eğitimler düzenliyoruz.

EĞİTİM PROGRAMI

1- GEBELİK VE BAKIM

2- DOĞUMUN FİZYOLOJİSİ

3- DOĞUM VE NEFES EGZERSİZLERİ

4- ANNE SÜTÜ VE EMZİRME TEKNİKLERİ

5- BEBEK BAKIMI (UYGULAMALI)

6- LOĞUSALIK / ANNE-BABALIĞA HAZIRLIK

 

  


   


   
SAĞLIK BAKANLIĞIMIZIN   EN ÇOK ÖNEM VERDİĞİ VE BU KONUDA ÇALIŞMALARIN  TÜM HIZIYLA DEVAM ETTİĞİ GEBE BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ , HASTANEMİZ  YENİ VE YİNELENEN EĞİTİM İÇERİĞİ İLE  HİZMET VERMEYE  DEVAM ETMEKTEDİR.

 GEBE BİLGİLENDİRME SINIFI EĞİTİM İÇERİĞİMİZ; ÜREME ORGANLARI VE GEBELİK OLUŞUMU,GEBELİKTE BESLENME, DOĞUM VE NEFES EGZERSİZLERİ, ANNE SÜTÜ ÖNEMİ VE EMZİRME TEKNİKLERİ, LOĞUSALIK VE AİLE PLANLAMASI, BEBEK BAKIMI.

2017 YILI İÇERİSİNDE GEBE SINIFINDA TOPLAM EĞİTİM VERİLEN GEBE SAYISI 322, ANNE SÜTÜ EMZİRME EĞİTİM YAPILAN LOĞUSA SAYISI 1590, ANNE OTELİNDE KALIP EĞİTİM VERİLEN ANNE SAYISI  302'DİR.

 GEBE BİLGİLENDİRME SINIFI, YENİLENMİŞ VE EĞİTİM İÇERİĞİ İLE TÜM HIZIYLA EĞİTİMLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR. HASTANEMİZ BÜNYESİNDE GEBE OKULUMUZDA GEBE (HAMİLELİK)YOGASI EĞİTİMLERİMİZ BAŞLAMIŞTIR.

Gebelik döneminde doğru nefes ve esneklik, anne ve bebek sağlığı için büyük önem taşıyor. Sağlıklı bir doğum süreci için doğru nefes almayı öğreten Gebelik Yogası, anne adayını bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak güçlendiriyor.

Sağlıklı ve huzurlu bir hamilelik dönemi geçirilmesini sağlayan Hamilelik Yogası, düzenli yapıldığı takdirde fiziksel kondisyonu koruyarak hamilelik döneminde oluşabilecek duruş bozukluklarını en aza indirger.

 Solunum ve dolaşım sistemini güçlendirerek, karın kaslarının ve omurgadaki değişikliklerin yeniden yapılandırılmasını sağlayan yoga, doğumu kolaylaştırır.

Doğru nefes ve gevşeme teknikleri ile anne adayının doğum kaygıları ve stresi gidererek bu özel dönemin en güzel şekilde geçirmesi sağlar.


2017 YILI GEBE SINIFI EĞİTİMLERİNDEN GÖRÜNTÜLER:
GebeSinifi2.jpg

GebeSinifi3.jpg

GebeSinifi4.jpg

GebeSinifi1.jpg


GebeSinifi5.jpg