Kalp ve Damar Cerrahisi
24 Mayıs 2024


KALP DAMAR CERRAHİ HİZMETLERİMİZ

Kalp Damar Cerrahi polikliniklerimiz A blok 1.kat bulunmaktadır.

Kurumumuz Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü`nde; profesör ve uzman hekimlerden oluşan güçlü ekipler ile koroner damar hastalıkları (bypass), kalp kapağı hastalıkları, damar tıkanıklıkları, damar genişlemeleri, varis gibi hastalıklarda ameliyatlar gerçekleştirilmektedir.
Hastanemizde Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü, bilimsel gelişmeleri takip eden, konusunda deneyimli hekim kadrosu, kusursuz sterilizasyonu ve ileri düzeyde teknolojik imkanları bir araya getiren 5 ameliyathanesi ile en riskli ameliyatların düşük mortalite ve morbidite, yüksek cerrahi başarı oranlarıyla yapabilmektedir.
Hastanemizde, Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi acil durumlar için kesintisiz hizmet vermektedir. Acil serviste her türlü tahlil ve radyolojik tetkik, 24 saat boyunca yapılabilmekte, tam donanımlı ameliyathanelerimiz de tüm kalp ve damar operasyonları yapılabilmektedir.
Hastanemizde, ameliyat sonrası bakımın özen ve hassasiyetle verildiği, sadece bu alana özel Kalp Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitesi bulunmaktadır. Bu ünitede hastalar yatak başı monitörlerinden sürekli olarak takip edilmekte, sağlık durumlarındaki ani değişikliklere anında müdahale edebilecek uzman kadrosuyla hizmet verilmektedir.
Yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda hasta kabul eden Kardiyoloji ve Kalp-Damar Cerrahisi Bölümü, gerçekleştirdiği üstün ameliyatları ve sonuçlarıyla bölgede referans merkez haline gelmiştir.
Hastanemiz Kalp Damar Cerrahi Bölümü`nde yapılan ameliyatlar arasında erişkin hastalarda en sık rastlanan operasyonlar şu şekildedir;

Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü'nde Yapılan ameliyatlar:

Koroner Cerrahisi (Bypass operasyonu):

Kapak hastalıklarının cerrahi tedavisi:

Varis tedavisi:

Karotis Darlığı:

Arteriyo-Venöz Fistül:

Kalıcı kateter:

 

Yataklı tedavi hizmetlerimiz A blok 5 Kat ta 12 yataklı servisimiz bulunmaktadır.

 Uzm. Dr. Abdurrahman ŞERAMET
Uzm. Dr. Serkan Sönmez
Uzm. Dr. Özer GAZİOĞLU